
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMPMODU Mod II |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 40 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.533" (13.538mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.123" (3.124mm) |
| Length - Stack Height: | 0.300" (7.620mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.800mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin-Lead |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 100.0µin (2.54µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1200 |
Current price of 2-146486-0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
CONN HDR 34POS 0.05 STACK SMD
RES 8.25K OHM 0.5% 1/4W 0805
ERL-07 10K 1% T-1 RLR07C1002FP R
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H
COPPER CABLE