
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 50 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 1.110" (28.194mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.180" (4.572mm) |
| Length - Stack Height: | 0.670" (17.018mm) |
| Length - Tail: | 0.260" (6.604mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 30.0µin (0.76µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TW-25-12-S-D-670-260 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H
CONN BRD STACK .100" 6POS
MEMS OSC XO 40.5000MHZ H/LV-CMOS
4" PRE-CRIMP A2102 GREEN
CONN D-SUB HOUSING RCPT 46POS
CONN BRD STACK 2.00 50POS