
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 24 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.535" (13.589mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.210" (5.334mm) |
| Length - Stack Height: | 0.200" (5.080mm) |
| Length - Tail: | 0.125" (3.175mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 20.0µin (0.51µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TW-12-03-G-D-200-125 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BRD STACK .100" 8POS
CONN HDR 28POS 0.1 STACK SMD
CONN BRD STACK .100" 20POS
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOS
CONN BRD STACK 2.00 24POS
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W