
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 22 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 1.130" (28.702mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.350" (8.890mm) |
| Length - Stack Height: | 0.670" (17.018mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 10.0µin (0.25µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DW-11-20-G-D-670 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BRD STACK .100" 72POS
CONN BRD STACK 2.00 50POS
CONN BRD STACK 2.00 60POS
DC DC CONVERTER 15V 200W
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.5MM
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
DC DC CONVERTER 2V 30W