
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, ZW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 72 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.930" (23.622mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.170" (4.318mm) |
| Length - Stack Height: | 0.600" (15.240mm) |
| Length - Tail: | 0.160" (4.064mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 10.0µin (0.25µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ZW-36-11-G-D-600-160 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BRD STACK 2.00 50POS
CONN BRD STACK 2.00 60POS
CONN BRD STACK .100" 40POS
MEMS OSC XO 35.8400MHZ H/LV-CMOS
ERL-20-500 76.8K 1% T-1 EK E3
CONN BRD STACK .100" 72POS
DC DC CONVERTER 95V 75W