AWP2-26-7240-T-R
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
VIGOR # :
Description
CONN SOCKET 26POS IDC GOLD
Catalog
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
DataSheet
AWP2-26-7240-T-R PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Connector Type:Socket
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:26
Pitch:0.079" (2.00mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.079" (2.00mm)