AWH 14G-E222-IDC
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
VIGOR # :
Description
CONN HEADER 14POS IDC GOLD
Catalog
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
DataSheet
AWH 14G-E222-IDC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Connector Type:Header
Contact Type:Male Pin
Number of Positions:14
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)