95278-402-22LF
Description
CONN HEADER SMD 22POS 2.54MM
DataSheet
95278-402-22LF PDF
Type Description
Series:BERGSTIK®
Package:Bag
Contact Type:Male Pin
Pitch - Mating:0.100" (2.54mm)
Number of Positions:22
Number of Rows:2
Row Spacing - Mating:0.100" (2.54mm)
Fastening Type:Push-Pull
Contact Length - Mating:0.315" (8.00mm)
Contact Length - Post:-
Overall Contact Length:-
Insulation Height:0.100" (2.54mm)