77317-811-12LF
Description
CONN HEADER R/A 12POS 2.54MM
DataSheet
77317-811-12LF PDF
Type Description
Series:BERGSTIK®
Package:Bulk
Contact Type:Male Pin
Pitch - Mating:0.100" (2.54mm)
Number of Positions:12
Number of Rows:2
Row Spacing - Mating:0.100" (2.54mm)
Fastening Type:Push-Pull
Contact Length - Mating:-
Contact Length - Post:-
Overall Contact Length:-
Insulation Height:0.190" (4.83mm)