
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMPMODU Mod IV |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle |
| Contact Type: | Female Socket |
| Style: | Board to Board or Cable |
| Number of Positions: | 12 |
| Number of Positions Loaded: | All |
| Pitch - Mating: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing - Mating: | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Fastening Type: | Push-Pull |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Contact Finish Thickness - Mating: | 30.0µin (0.76µm) |
| Insulation Color: | Black |
| Insulation Height: | 0.265" (6.73mm) |
| Contact Length - Post: | 0.125" (3.18mm) |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 125°C |
| Material Flammability Rating: | - |
| Contact Finish - Post: | Tin-Lead |
| Mated Stacking Heights: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Current Rating (Amps): | 2A |
| Voltage Rating: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 37 | ||
| 111 | ||
| 518 | ||
| 1036 | ||
| 5032 |
Current price of 534998-6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 50POS 0.079 GOLD SMD
CONN RCPT 52POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 46POS 0.1 GOLD PCB
CRYSTAL 30.7200MHZ 10PF SMD
XTAL OSC XO 625.0000MHZ CML SMD
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVPECL
CONN RCPT 12POS 0.1 GOLD PCB