IL-AG5-10S-S3C1
Manufacturer
JAE Electronics
VIGOR # :
Description
CONN SOCKET 10POS STRGHT CRIMP
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
IL-AG5-10S-S3C1 PDF
Type Description
Series:IL-AG5
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:10
Pitch:0.098" (2.50mm)