DF63-6S-3.96C
Description
CONN RECEPT 3.96MM 6POS
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
DF63-6S-3.96C PDF
Type Description
Series:EnerBee™ DF63
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:6
Pitch:0.156" (3.96mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Contact Termination:Crimp
Fastening Type:Latch Lock
Color:Black
Features:-
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN CAP RCPT 9POS UMNL FLANGE
CONN PLUG 22POS FREE HANGING
CONN PLUG HSG 6POS 2.50MM
DF63-6S-3.96C
DF63-6S-3.96C
CONN RECEPT 3.96MM 6POS
SSF67A25B100
SSF67A25B100
SWITCH 2 LEVEL SS NO/NC .6A
6204ZZ
6204ZZ
BALL BEARING SHIELDED 20X47X14MM
MS27466E23A2S
MS27466E23A2S
CONN RCPT FMALE 85POS GOLD CRIMP