SUHR-12V-S
Manufacturer
JST
VIGOR # :
Description
CONN RECEPT HOUSING 12POS 0.8MM
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
SUHR-12V-S PDF
Type Description
Series:SUH
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:12
Pitch:0.031" (0.80mm)