HNC1-2.5S-12
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CONN PIN HDR 2.5MM 12POS
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
HNC1-2.5S-12 PDF
Type Description
Series:HNC
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:12
Pitch:0.098" (2.50mm)