M40-1100300
Manufacturer
Harwin
VIGOR # :
Description
CONN RCPT HSG 3POS 1.00MM
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
M40-1100300 PDF
Type Description
Series:M40
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:3
Pitch:0.039" (1.00mm)