90312-015LF
Manufacturer
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
VIGOR # :
Description
CONN HOUSING 15POS 2MM CRIMP
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
90312-015LF PDF
Type Description
Series:Minitek® 2.00mm
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:15
Pitch:0.079" (2.00mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Contact Termination:Crimp
Fastening Type:Locking Ramp
Color:Black
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MICROFIT TPA DR PLUG HSG 18CKT G
10136645-0311LF
10136645-0311LF
MINITEK PWR 4.2 PLUG HSG
CONN HOUSING 68POS .100" DUAL
90312-015LF
90312-015LF
CONN HOUSING 15POS 2MM CRIMP