813-S1-024-10-015101
Manufacturer
Preci-Dip
VIGOR # :
Description
CONN SPRING PISTON 24POS PCB
Catalog
Rectangular Connectors - Spring Loaded
DataSheet
813-S1-024-10-015101 PDF
Type Description
Series:813
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Piston
Number of Contacts:24
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)