FLS-SB40-01
Manufacturer
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
VIGOR # :
Description
LUMINAIRE EXTENSION MODULE 40MM
Catalog
Solid State Lighting Connectors - Accessories
DataSheet
FLS-SB40-01 PDF
Type Description
Series:FLS
Package:Tray
Part Status:Active
Accessory Type:Module Base
For Use With/Related Products:FLS Series
Specifications:4 Pole
Material:Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN TUBE FOR 7.5MM CONNECTOR
NECTOR M SEAL/CABLE CLAMP 8-11MM
CONN SCREW NUT FOR PANEL MNT HSG
3634-2
FUSE SOCKET (LOW INSERTION)
FLS-SB40-01
FLS-SB40-01
C2015A.11.04
C2015A.11.04
HOOK-UP STRND 24AWG 300V ORG 50'
GA0603A221FXAAP31G
GA0603A221FXAAP31G
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0603