FSF84-18-C
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CONN FERRULE DIN 6AWG WHITE
Catalog
Terminal Blocks - Accessories - Wire Ferrules
DataSheet
FSF84-18-C PDF
Type Description
Series:Pan-Term®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Single Wire
Insulation:Insulated
Style:DIN
Size:6 AWG (16.00mm²)
Length - Overall:29.00mm
Length - Pin:18.00mm