
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 3 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of 31392103 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SHROUDED HEADER, VERTICAL, PCB,
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM
TERM BLOCK HDR 5POS 90DEG 3.81MM
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
SHROUDED HEADER, RIGHT ANGLE, FL
UNITIZED WHEEL CLEAN & STRIP 7S
30P,2MM,SHRD HDR,DRVT,0.76AU,TR