
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON MC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 11 |
| Positions Per Level: | 11 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 8A |
| Voltage - IEC: | 250 V |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of 1788709 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PIN HEADER, VERTICAL, SHROUDED,
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM
6POS TB HDR 180 DEG PITCH 3.5 TL
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ LVDS
CONN SOCKET 59POS 0.1 GOLD PCB
TERM BLOCK HDR 11POS 90DEG 3.5MM
IC ADC 18BIT SAR 48VQFN