
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WR-TBL Series 312 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 17 |
| Positions Per Level: | 17 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 20 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 691312510017 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 10POS 5.08MM
TERMINAL BLOCK, PLUGGABLE, 3.81,
TERM BLOCK HDR 9POS 45DEG 5.08MM
TERM BLOCK HDR 17P 90DEG 5.08MM
IC ANY FREQ ANY OUT XTAL 10MSOP
DC DC CONVERTER +/-12V 10W
DP11 VER 20P 20DET 25P M7*5MM