
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate SL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 4 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 12A |
| Voltage - IEC: | 250 V |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Orange |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 100°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of 1522060000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 17POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 3.5MM
CONN HDR .100" 10POS
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM
DC DC CONVERTER 48V 150W
FIXED IND 39UH 75MA 7.9 OHM SMD