
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate BL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 21 |
| Positions Per Level: | 21 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 90° |
| Termination Style: | Screw - Clamping Yoke (Tension Sleeve) |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 12A |
| Voltage - IEC: | 320 V |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-1.5mm² |
| Color: | Orange |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 100°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 24 |
Current price of 1639200000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 12POS 5.08MM
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM
TERM BLOCK HDR 20POS 90DEG 5MM
IC CLOCK GENERATOR 24QFN
TERM BLOCK PLUG 21POS 3.5MM
CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP