
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TJ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 21 |
| Positions Per Level: | 21 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 10.5A |
| Voltage - IEC: | 300 V |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 16-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 1.5mm² |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Strain Relief |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2010 |
Current price of TJ2111540000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 7POS 90DEG 7.62MM
TERM BLOCK HDR 16POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ HCSL
CONN SOCKET 30POS 0.1 GOLD PCB
IC ADC 15BIT PIPELINED 56TQFN
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 3.5MM