
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON ICC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug Housing for Male Pins |
| Number of Positions: | 4 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 12A |
| Voltage - IEC: | 250 V |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-20 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.5-2.5mm² |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | Locking Ramp |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1731426 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 6POS 7.62MM
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 7.5MM
CONN HEADER SMD 6POS 2MM
DARLINGTON OUTPUT OPTOCOUPLER
DC DC CONVERTER 5V 3W
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM