
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ELFH |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 17 |
| Positions Per Level: | 17 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of ELFH17150 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 13POS 5.08MM
TERM BLOCK RCPT 20POS 5.08MM
TERM BLOCK HDR 19POS 3.81MM
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
FIXED IND 6.2UH 2.38A 60 MOHM
TRANS NPN 300V 0.75A TO-220F
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5MM