
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 4 |
| Positions Per Level: | 2 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 5.5 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -45°C ~ 65°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of NR04110000G0G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 22POS 270DEG 5MM
TERM BLOCK HDR 12POS 7.62MM
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM
FIXED IND 27NH 450MA 170 MOHM
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ LVDS
LED COB CXB2530 WARM WHT SQUARE
NR-3.5 2*2P BLACK WITHOUT FLANGE