
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39523 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 19 |
| Positions Per Level: | 19 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 270° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Positions Stamped, Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 300 |
Current price of 0395237419 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB HDR 45 DEG 508PITCH CLOSED E
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM
3.81 MM TERMINAL BLOCK PLUG, HOR
CRYSTAL 24.5760MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 17PF SMD
CONN HEADER SMD 60POS 1.27MM
TERM BLOCK PLUG 19POS 270DEG 5MM