
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39523 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 9 |
| Positions Per Level: | 9 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 90° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Gold |
| Features: | Positions Stamped, Retention Latches (Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 324 |
Current price of 0395233809 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 10POS 270DEG 5MM
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVPECL
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 5MM
SKT PGA SOLDRTL
TOOL APPLICATOR GT10A ACCESSORY