
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BCH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 9 |
| Positions Per Level: | 9 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 8A |
| Voltage - IEC: | 320 V |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of 5444149 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 46POS VERT 5.08MM
TERM BLOCK HDR 8POS 90DEG 3.5MM
TERM BLOCK RCPT 13POS 5.08MM
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ HCSL
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 3.5MM
DTS20H13-35XE