
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTVK |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 15 |
| Positions Per Level: | 15 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | 45° |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 27 |
Current price of OSTVK153250 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.5MM
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM
SCREW CONNECTORS FOR PRINTED CIR
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
CONN PLG HSG FMALE 22POS INLINE
TERM BLOCK HDR 15POS 3.81MM
IC CLOCK MULTIPLIER ATTENUATOR