
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 39753 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug for Unshrouded Header |
| Number of Positions: | 6 |
| Positions Per Level: | 6 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 90° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 864 |
Current price of 0397530006 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 7.62MM
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVPECL
MOTOR CABLEW BRAKE 5M MHME2.0KW
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM
COVER HINGED STR 10X10X12"