
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | V8 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Male Pins |
| Number of Positions: | 21 |
| Positions Per Level: | 21 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2016 |
Current price of V82131500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.81MM
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 2.5MM
RESISTOR ARRAY CONVEX 0402X2R
FUSECH14X51AM2A690VAC
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 22POS 90DEG 5MM