
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 30 |
| Positions Per Level: | 15 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2016 |
Current price of VL3032510000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 1POS STR
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.5MM
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS LV
DC DC CONVERTER 3.3V 100W
TERM BLOCK HDR 30POS 3.81MM
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND