
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON MVSTBR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 4 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 90° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 12A |
| Voltage - IEC: | 250 V |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-2.5mm² |
| Color: | Blue |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Retention Latches (Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1849079 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 7POS 90DEG 3.5MM
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM
CAP CER 2200PF 630V X7R 1808
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM
STRAIGHT PLUG
CONN PLUG FMALE 55POS GOLD CRIMP