
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TJ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 22 |
| Positions Per Level: | 22 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 10.5A |
| Voltage - IEC: | 300 V |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 16-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 1.5mm² |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Strain Relief |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TJ2231040000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.81MM
FIXED IND 33UH 2.6A 100 MOHM SMD
CONN SOCKET 2POS 0.07 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 72V 200W
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 3.81MM