
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 6 |
| Positions Per Level: | 6 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 16-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Gold |
| Features: | Positions Stamped |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1260 |
Current price of 0395005706 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.5MM
TERM BLOCK RCPT 12POS 5MM
TERM BLOCK HDR 12POS 10.16MM
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.5MM
NPT1/2" FLAT CABLE PVDF/TPE/BK