
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39520 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 2 |
| Positions Per Level: | 2 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 18 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Gold |
| Features: | Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2160 |
Current price of 0395205502 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5MM
TERM BLOCK PLUG 7POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK HDR 8POS 90DEG 5.08MM
VARISTOR 200V 2500A 10MM DISC TH
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 66.6666MHZ CMOS SMD
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5MM