
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 22 |
| Positions Per Level: | 22 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 45° |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of A-TB508-VK22 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM
TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK HDR 28POS VERT 3.5MM
XTAL OSC XO 10.6244MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 17.7344MHZ CMOS SMD
HEATSINK PRESS ON BLACK TO-5
TERM BLOCK HDR 22POS 5.08MM