A-TB350-TJ18U
Description
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.5MM
DataSheet
A-TB350-TJ18U PDF
Part Status:Active
Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:18
Positions Per Level:18
Number of Levels:1
Pitch:0.138" (3.50mm)
Header Orientation:-
Plug Wire Entry:180°
Voltage - IEC:-
Current - UL:10 A
Voltage - UL:300 V
Wire Gauge or Range - AWG:16-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:1.5mm²
Color:Green
Operating Temperature:-30°C ~ 105°C