HW0550520000G
Description
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM
DataSheet
HW0550520000G PDF
Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:5
Positions Per Level:5
Number of Levels:1
Pitch:0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC:-
Current - UL:10 A
Voltage - UL:300 V
Wire Gauge or Range - AWG:12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:-
Color:Green
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 15POS 270DEG 5MM
OSTVL181151
OSTVL181151
TERM BLOCK HDR 18POS 90DEG 3.5MM
SiT9365AI-2B2-30N75.000000X
SiT9365AI-2B2-30N75.000000X
XTAL OSC XO 75.0000MHZ LVDS
SIT1602BI-33-25S-30.000000T
SIT1602BI-33-25S-30.000000T
MEMS OSC XO 30.0000MHZ H/LV-CMOS
HW0550520000G
HW0550520000G