
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTVO |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 10 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 27 |
Current price of OSTVO103251 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
FIXED IND 10NH 400MA 320 MOHM
IC DAC 8BIT V-OUT 16TSSOP
TERM BLOCK HDR 10POS 3.81MM