
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate BL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 20 |
| Positions Per Level: | 20 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 90° |
| Termination Style: | Screw - Clamping Yoke (Tension Sleeve) |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 12A |
| Voltage - IEC: | 320 V |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-1.5mm² |
| Color: | Orange |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 100°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 24 |
Current price of 1639190000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM
PCB HDR HORIZ 1016MMPS OPEN END3
FIXED IND 56UH 64MA 11 OHM SMD
MOD BLOCK XHP50 5000K SQUARE
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.5MM
CIRCULAR