
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate BL |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 2 |
| Positions Per Level: | 2 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 20.5A |
| Voltage - IEC: | 400 V |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-2.5mm² |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 100°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Ejector Latches, Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 90 |
Current price of 1015530000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM
TERM BLOCK HDR 7POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 7.62MM
TVS DIODE 60V 96.8V DO214AB
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5MM
629M SERIES RIGHT ANGLE D-SUB PL
CCHP-4-7