
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON PCC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug Housing for Female Sockets |
| Number of Positions: | 9 |
| Positions Per Level: | 9 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.300" (7.62mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 20A |
| Voltage - IEC: | 1 kV |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 600 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-20 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.5-2.5mm² |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | Retention Latches |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1840120 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB HDR 18P 5.08MM STLZ950/18G5.
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.81MM
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5MM
XTAL OSC VCXO 192.4560MHZ LVPECL
IC ADC 12BIT SAR 20SSOP
HEX CONTRACTOR INSERT BIT 4.0MM
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.62MM