
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON MSTBP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 18 |
| Positions Per Level: | 18 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 12A |
| Voltage - IEC: | 630 V |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-2.5mm² |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1765933 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 11POS 90DEG 5MM
HAR-FLEXICON, 11PIN MALE, VERTIC
TERM BLOCK HDR 17POS 90DEG 5MM
MEMS OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5MM
CONN PLUG MALE 13P SILV SLDR CUP
CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP