
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate SLA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Male Pins |
| Number of Positions: | 10 |
| Positions Per Level: | 10 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw - Clamping Yoke (Tension Sleeve) |
| Mounting Type: | DIN Rail/Channel |
| Current - IEC: | 16A |
| Voltage - IEC: | 400 V |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-2.5mm² |
| Color: | Orange |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20 |
Current price of 1845930000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM
TERM BLOCK HDR 6POS 90DEG 5.08MM
DOUBLE LVL HDR HORIZ 28P 508MMPS
FIXED IND 220NH 43A 0.61 MOHM
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVPECL
EXT O= .300,L= 1.13,W= .030
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM