
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39521 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 14 |
| Positions Per Level: | 14 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 |
Current price of 0395211014 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD
BREADBOARD MODULAR PTH
XTAL OSC XO 59.9749MHZ HCMOS SMD
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5MM