
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39522 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 14 |
| Positions Per Level: | 14 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 |
Current price of 0395225014 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM
FIXED INDUCTOR 7.3NH 570MA SMD
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
TERM BLOCK HDR 14POS 90DEG 5MM
AC/DC CONVERTER +/-12V 5W